KONST / Litografier / Färglitografi 14652200
nr 1465 2200
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 302/360. Färglitografi, bildmått: 56x46, yttermått inklusive ram: 68x55 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 2 maj 2022
kl 19:33:54
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
300 kr
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.000 kr
7
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
7